Mera pritvora predložena je zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi osumnjičeni mogli ometati istragu, prikrivati dokaze te vršiti uticaj na svedoke ili saučesnike, a predložene stroge mere zabrane obuhvataju zabranu napuštanja boravišta, zabranu putovanja, kao i zabranu sastajanja sa određenim osobama, saopšteno je iz Tužilaštva BiH.
Nakon što je upućen predlog za mere pritvora i mere zabrane, kasno sinoć održano je sudsko ročište na kojem je postupajući tužilac detaljno obrazložio razloge za mere pritvora i mere zabrane, koje trebaju obezbediti neometan nastavak istrage koju vode Tužilaštvo BiH, MUP Kantona Sarajevo i partnerske policijske agencije.
Akcija „Raptor“ usmerena je ne otkrivanje i procesuiranje osoba osumnjičenih za organizovani kriminal, neovlašten promet opojnim drogama, krijumčarenje osoba i druga povezana krivična dela, a radi se o predmetu u kojem se realizuje međunarodna saradnja i koriste informacije dobijene dešifrovanjem „Skaj“ i „Anom“ aplikacija.
Istraga u predmetu se nastavlja.
Na području Sarajeva u četvrtak, 3. novembra uhapšena su četiri lica osumnjičena za neovlašteni međunarodni promet droge.
Uhapšeni se sumnjiče da su se na teritoriji BiH, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i drugih zemalja kontinuirano bavili neovlaštenom međunarodnom kupoprodajom, transportom, posredovanjem i isporukom kokaina, marihuane i spida, kao i drugim krivičnim delima.