Liturgiju su služili sveštenici Eparhije pakračko-slavonske.
Njegovo preosveštenstvo episkop pakračko-slavonski Jovan osveštao je 2016. godine u starom delu Crkve Svete Petke spomen-ploču u znak sećanja na 18 Srba iz Gređana ubijenih od 1991. do 1995. godine.
Na spomen-ploči ispisana su imena ubijenih meštana – Draginja i Đuro Čalić, Milka i Rada Gaćeša, Rajko Gljivica, Savo Jagličić, Milan i Siniša Keser, Rajko Savić, Obrad Kovačević, Nikola Kuzmić, Ilija Kužeta, Ignjatija Ružić, Ostoja Miladinović, Vojislav Nikšić, Jovan Radujković, te Simo i Ljubica Zjalić.
U selu Gređani kod Okučana u zapadnoj Slavoniji 5. septembra 1991. godine pripadnici hrvatske paravojne formacije „Tigrovi“ izvršili su stravičan zločin nad desetinama srpskih civila i teritorijalaca od kojih se mnogi još vode kao nestali.
Jedan broj srpskih vojnika i civila iz ovog sela, čija se imena nalaze na postavljenoj spomen-ploči, poginuo je tokom rata 1991-1995. godine.
Za zločin još niko nije procesuiran pred hrvatskim i međunarodnim pravosuđem, a Haški tribunal nikada nije ni vodio intenzivnu istragu o ratnim zločinima počinjenim nad Srbima u zapadnoj Slavoniji u proteklom ratu.
Hrvatska paravojska upala je u srpska sela Gređane i Čovac nakon povlačenja bivše JNA na početne položaje na kanal Strug.
U noći između 5. i 6. septembra oko 22.00 časa paravojna grupa „Tigrovi“ je iz pravca sela Mlaka i Novi Varoš prva upala u selo Gređane i razoružala seosku stražu, nakon čega je usledio masakr nad srpskim civilima.
U proteklom ratu pripadnici Hrvatske vojske zapalili su područnu školu u ovom selu, koja do danas nije obnovljena.
Tokom Drugog svjetskog rata ustaše su nekoliko stotina meštana, ukljućujući starce, žene i decu iz sela Gređani, Čovac i Vrbovljani prisilno odveli u koncentracione logore Jasenovac, Staru Gradišku, te u Mlaku i Ušticu, iz kojih se većina nikada nije vratila.
Pavelićeve ustaše su 8. maja 1944. godine izvršile pokolj nad 12 srpskih dečaka iz sela Gređani koji su čuvali stoku u polju.
Pre rata područna škola i Fudbalski klub u selu Gređani nosili su naziv „8. maj“ u znak sećanja na ovaj teški zločin.
Crkva Svete Petke iz 1752. godine porušena je u Drugom svetskom ratu, a posle rata započeta je izgradnja nove, ali nije završena.
Selo Gređani po teritorijalnoj organizaciji u Hrvatskoj pripada Brodsko-posavskoj županiji, opština Stara Gradiška, u bivšoj Republici Srpskoj Krajini pripadalo je opštini Okučani, a za vrijeme SFRJ opštini Nova Gradiška.