Da li je taj potez dobar ili ne, sagovornici Danasa imaju različito viđenje.
Bojan Elek iz Beogradskog centra za bezbednosnu politiku kaže da ovaj potez nije neuobičajen u svetu, i da može da bude koristan.
– Iako je prerano da se priča o sadržaju naloga, jer je tek otvoren, prisustvo MUP-a na TikTok platformi verovatno cilja da grupi veoma mladih korisnika aktivnih na ovoj mreži približi rad policije i nadležnog ministra. Ovo nije neuobičajena praksa u svetu i različite policijske snage prisutne su na raznim društvenim mrežama. Ono što bi MUP Srbije svakako trebalo da popravi jeste kvalitet komunikacije ka građanima, jer izgleda da se daje primat popularnim i zabavnim sadržajima nauštrb pružanja zaista korisnih, servisnih informacija preko društvenih mreža – navodi Elek.
Lea Stanković, izvršna direktorka agencije Communis, ističe da je TikTok glavni izvor informisanja mlađih generacija, jer odlično koristi momenat kratkog opsega pažnje servirajući zabavan sadržaj u nedogled.
– Za MUP Srbije ovo je dobar način da se pozicionira kao atraktivan poslodavac i tako dođe do novih regruta. Trenutno aktuelan konkurs za školovanje pilota namenjen je kandidatima rođenim 2003. godine ili kasnije – a oni sigurno neće čuti za njega preko bilborda, pa čak ni preko veb portala – ukazuje Stanković.
Sa druge strane, novinar Nedim Sejdinović, ne vidi ništa pozitivno u ovom potezu MUP-a.
– Teško da je u pitanju samo namera da MUP približi svoje „usluge“ korisnicima ove velike mreže, poreklom iz Kine. Verovatno je u pitanju deo nekog većeg dila sa kineskim firmama, u kontekstu kontrole građana. A možda je i deo kampanje da se ministarstva represije približe mladima, u kontekstu autoritarne i ratoljubive vlasti koja bi sve nas najradije da ubaci u kojekakve uniforme, kako bi slušali naredbe odozgo i poginuli ako treba. Mislim da je priča i lukrativna, i komična, i tragična, istovremeno – poručuje Sejdinović.