-Razočarani smo odlukom suda u Strazburu, jer je postupio na isti način kao i Ustavni sud u Beogradu koji nije hteo čak ni da uzme u razmatranje ocenu ustavnosti ovakve odluke da država umanji penzije. U obrazloženju odluke suda navodi se da isplata umanjenih penzija kako je bilo propisano zakonom, nije u suprotnosti s Ustavom i da je takva odluka države bila ispravna. Naime, pravo svake države je da u vanrednim okolnostima kakve su bile tih godina izazvane svetskom ekonomskom krizom umanji davanja penzionerima, bez obzira što je to njihova imovina stečena tokom radnog veka, kaže Tamburić.
Sud u Strazburu je u odluci naveo da nije bilo nikake sumnje u ovakve mere države Srbije i da je sve rađeno u javnom interesu. Jer je to bio način da se tada zaštiti i očuva stabilnost penzijskog fonda i da penzije nastave da se isplaćuju mesec za mesec. Pa makar i umanjene.
Tamburić se slaže s tim da država u vanrednim okolnostima može da donese ovakve vanredne mere, ali se penzioneri ne slažu sa tim što država nije rekla da će jednog dana kada se situacija sredi nadoknaditi štetu penzionerima. Podseća da je umanjenje penzija posledica mere vlade uvedena kao mera štednje a ukinuta je kada se smatralo ostvarena ušteda od oko 840 miliona evra. Tvrdi da je više do 300 oštećenih penzionera ne samo vojnih, već i ostalih, podnelo tužbu sudu, te da će videti koja su im sada prava.
Na pitanje koliki će trošak penzioneri sada morati da plate sa obzirom na odbijenu tužbu, on kaže da je platio samo sudske takse 140.000 dinara i da drugih troškova nema. Dodaje da je na ovaj način oštećeno oko 850.000 penzionera i njihovih porodica budući da su neki preminuli u međuvremenu a da je traženo da se ova umanjenja penzija isplate i njihovim naslednicima. Prema podacima dostavljenim Evropskom sudu za ljudska prava ukupna šeta se procenjuje na oko 98,9 milijardi dinara, kaže Tamburić.