Donosimo biografije budućih ministara:
Zora Vidović, ministar finansija (SNSD, Srpkinja)
Rođena je 1954. godine u Srpcu gde je završila osnovnu školu i Gimnaziju. Ekonomski fakultet završila je 1978. godine u Beogradu.
Bila je finansijski rukovodilac u „Stirokart“ Srbac, direktor Uprave prihoda u Srpcu, direktor Filijale „Banjalučke banke“ i direktor filijale „Balkan investment banke“ u Srpcu, direktor “Živinoprodukta” u Srpcu, direktor Mikrokreditne organizacije „Mikrokredit“ u Srpcu, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske u dva mandata, direktor Poreske uprave Republike Srpske i ministar finansija u Vladi Republike Srpske.
Siniša Karan, ministar unutrašnjih poslova (SNSD, Srbin)
Karan je rođen 1962. godine u Belom Manastiru. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Kupresu. Diplomirao je na fakultetu Političkih nauka u Sarajevu. Magistarske studije završio na Pravnom fakultetu Univerziteta u Banjoj Luci, gde je odbranio i doktorsku disertaciju. Redovni je profesor na Pravnom fakultetu Panevropskog Univerziteta „APEIRON“, Banjaluka i Fakultetu za bezbednost i zaštitu Nezavisnog Univerziteta Banja Luka.
Radio je u organima unutrašnjih poslova od komandira stanice policije Kupres do načelnika Uprave za suzbijanje kriminaliteta MUP-a RS i načelnika krivičnih istraga SIPA i načelnika Finansijsko obaveštajnog odeljenja SIPA.
Bio je savetnik predsednika RS za bezbednost i u poslednjem sazivu Vlade RS bio je njen generalni sekretar.
Petar Đokić, ministar energetike i rudarstva (SP, Srbin)
Đokić je rođen 1961. godine u Brčkom. Po zanimanju je diplomirani ekonomista. Obavljao je više visokih političkih dužnosti na nivou grada Brčko. U više mandata je biran za narodnog poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske, a dva puta je biran za predsednika Narodne skupštine Republike Srpske. Bio je ministra rada i boračko invalidske zaštite od 2011. do 2014. godine, a od 2014. do 2018. bio je ministar industrije, energetike i rudarstva RS. U prethodnom sazivu obavljao je dužnost ministra energetike i rudarstva.
Nedeljko Čubrilović, ministar saobraćaja i veza (Demos, Srbin)
Rođen je 1953. godine u Krupi na Vrbasu. Završio je Mašinski fakultet u Banjaluci. Radio je u privredi, na poslovima od konstruktora do direktora.
Bio je predsednika Izvršnog odbora Banjaluke i više puta je bio odbornika u Skupštini Grada Banjaluka i za poslanika u Narodnoj skupštini RS. Bio je dva puta ministar saobraćaja i veza RS. Dva puta je bio predsednik Narodne skupštine RS.
Miloš Bukejlović, ministar pravde, (SNSD, Hrvat)
Bukejlović je rođen 1989. godine u Doboju. Osnovnu i srednju školu završio je u rodnom gradu, a Pravni fakultet u Novom Sadu.
Radio je u Agenciji za razvoj malih i srednjih preduzeća Doboj, Gradskoj upravi Doboj, bio je sekretar Skupštine Grada Doboj, potpredsednik i predsednik Skupštine Grada Doboj, te direktor preduzeća „Elektro Doboj“.
Vojin Mitrović, ministar privrede i preduzetništva (SNSD, Srbin)
On je rođen je 1961. godine selu Donji Brodac kod Bijeljine gde je završio osnovnu i srednju školu. Na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu stekao je diplomu mašinskog inžinjera stekao gde je i magistrirao i doktorirao.
Radio je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, u „Majevici“ u Bačkoj Palanci i u „Panaflexu“ u Bijeljinite.
Mandat poslanika u Narodnoj skupštini RS osvoji je 2014. godine da bi na narednim izborima osvojio poslanički mandat u Predstavničkom domu BiH, ali decembra 2019. imenovan je za ministra komunikacija i transporta BiH. Na nedavnim izborima ponovo je osvojio mandat poslanika u Narodnoj skupštini RS.
Dado Dogan, ministar porodice, omladine i sporta (SP, Bošnjak)
Rođen je 1988. godine u Jajcu, da bi Srednju tehničku školu završio u Brčkom. Na Visoko građevinsko-geodetskoj školi strukovnih studija, završio je odsek arhitektura u Beogradu.
Radio je u „Komunalnom Brčkom“. Osim toga radio je u opštinskoj upravi Pelagićevo, te u Jedinici za implementaciju Regionalnog stambenog programa u okviru Republičkog sekretarijata za raseljena lica i migracije.
Željka Stojičić, ministar prosvete i kulture (SNSD, Hrvatica)
Stojičićeva je rođena 1959. godine u Mrkonjić Gradu. U svom rodnom gradu zavšava osnovnu i srednju školu, a u Sarajevu Ekonomski fakultet.
Radila je na poslovima plana i analize u Radnoj zajednici „Manjača“ Mrkonjić Grad, a bila je i šef računovodstva u ŠG „Lisina“, načelnik Odeljenja za finansije u Mrkonjić Gradu i načelnik Odeljenja za privredu i finansije u Mrkonjić Gradu. Potom je bila i pomoćnik ministra u resoru za budžet i javne finansije u Ministarstvu finansija RS. U dva navrata bila je poslanik u Narodnoj skupštini RS.
Savo Minić, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede (SNSD, Srbin)
On je rođen je 1974. godine u Šamcu. Osnovnu školu je završio u Odžaku, a srednju u Šamcu i Bijeljini. Pravni fakultet je završio u Banjaluci, gde je prvo postao magistra, a potom i doktora pravnih nauka. Ima pravosudni i advokatski ispit.
Načelnik Šamca bio je u dva mandata, a bio je i direktor Agencije za agrarna plaćanja kao i „Kaldera Kompani“ iz Laktaša.
Ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić (SNSD, Bošnjak)
Rođen je 1977. godine u Banjaluci. Osnovnu, srednju Medicinski fakultet je završio u Banjaluci.
Po završetku fakulteta, kao doktor medicine, radio je tri godine u Domu zdravlja Ključ, nakon čega je karijeru nastavio na različitim pozicijama u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite RS.
Maja 2018. godine posato je ministar nauke i tehnologije RS, a od oktobra 2018. godine, po ovlašćenju predsednika Vlade RS bio je i ministar prosvete i kulture. U prethodnom sazivu Vlade RS bio je ministar zdravlja i socijalne zaštite.
Željko Budimir, ministar za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo (SNSD, Srbin)
On je rođen je 1977. godine u Sanskom Mostu. U Banjaluci završava Pravni fakultet i na Fakultetu političkih nauka magistrira. Na beogradskom Fakultetu političkih nauka u Beogradu postaje doktor političkih nauka. Izabran je u zvanje docenta na Univerzitetu u Banjaluci.
Radio je u kompaniji Telekom Srpske Banjaluka kao rukovodilac sektora za pravne poslove. Od 2020. godine savetnik je srpskog člana Predsedništva BiH za međunarodne odnose i radi kao profesor na Fakultetu političkih nauka u Banjaluci.
Sevlid Hurtić, ministar trgovine i turizma (BH zeleni – PZD, Bošnjak)
Rođen je1970. godine u Doboju. Osnvnu i srednju školu završio je u Doboju. Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu, gde je i magistrirao i doktorirao.
Bio je odbornik u Gradskoj skupštini Doboj, njen predsednik Skupštine i na poslednjim izborima izabran je za poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske.
Bojan Vipornik, ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju (Ujedinjena Srpska, Hrvat)
Rođen je 1982. godine. Na Univerzitetu za poslovni inženjering i menadžment u Banjaluci je diplomirao.
U Komercijalnoj banci Banjaluka radio je kao stručni saradnik i viši stručni saradnik. Bio direktor Nova konsalting d.o.o i šef Kabineta ministra prosvete i kulture.
Zlatan Klokić, ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju (SNSD, Bošnjak)
On je rođen je 1983. u Prnjavoru. U njemu je završio osnovnu i srednju školu, a u Banjaluci Elektrotehnički fakultet.
Radio je u „Elektrokrajini“.
Za ministra za ekonomske odnose i regionalnu saradnju RS imenovan je u decembru 2014.
Od 2018. do 2022. godine bio je ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju.
Dragoslav Kabić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite (SNSD, Srbin)
Kabić je rođen 1972. godine u Prijedoru, gde je i završio osnovnu i srednju građevinsku školu. Na Univerzitetu u Beogradu je postao master inženjer građevinarstva.
Bio je rukovodilac tehničkih poslova u „Vodovod2 Prijedor i načelnik Odeljenja za saobraćaj, komunalne poslove i zaštitu životne sredine i imovinsko stambene poslove u Gradskoj upravi Prijedor.
U Skupštini grada Prijedora u dva mandata bio je odbornik i poslanik je u Narodnoj Skupštini RS.
Senka Jujić, ministar uprave i lokalne samouprave (NPS, Bošnjakinja)
Ona je rođena 1963. godine u Bosanskoj Dubici.
Diplomirala je na Pravnom fakultetu u Banjaluci.
Radila je u Opštinskoj upravi društvenih prihoda u Bosanskoj Dubici, Stanici javne bezbednosti Bosanska Dubica, u Opštinskom sekretarijatu za privredu i finansije u Kozarskoj Dubici i u Javnoj ustanovi Centar za socijalni rad u Kozarskoj Dubici.
Od 2020. je ministar uprave i lokalne samouprave RS.